11 Mayıs 2021 Salı

ZABUN DARBEYİ LANETLEDİ

zabun-darbeyi-lanetledi

KMTSO Başkanı Serdar Zabun, "Umarım ülkemiz bir daha böyle ağır travma yaşamaz ve zihinlerden uzun yıllar silinmeyecek acılara maruz kalmaz" dedi.
22 Temmuz 2016 Cuma 02:49

KMTSO Başkanı Serdar Zabun, "Umarım ülkemiz bir daha böyle ağır travma yaşamaz ve zihinlerden uzun yıllar silinmeyecek acılara maruz kalmaz" dedi.

7 Bölge Odasının Bölgesel Kalkınmada Güçbirliği Platformunun 11'inci toplantısıKahramanmaraş'ta yapıldı. Burada açılış konuşmasını yapan Zabun, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından yapılan darbe girişimini tekrar lanetledi.

"Ve umuyoruz ki, ülkemiz bir daha böyle ağır travma yaşamaz ve zihinlerden uzun yıllar silinmeyecek acılara maruz kalmaz" diyen Zabun şöyle konuştu: 

"Bu platform, Türkiye'nin ekonomik ve sosyal kalkınması bakımından, bölgesel gücü, bölgesel potansiyeli ortaya çıkarmak ve ortak hedeflere yoğunlaşmak açısından çok önemli bir rol-model oluşturmaktadır. Bölgesel kalkınma projelerinin etkinliğinin artırılması, bu konuda kurumsal ve teknik altyapı oluşturulması ve işbirliği kültürünün geliştirilmesi, küresel rekabet gücümüzün artırılması açısından üzerinde ciddiyetle durulması gereken bir konudur.

Bu platformda, ortaya konulacak yerel, bölgesel ve ulusal politika ve stratejiler, projelerle kurumsal hedef ve yol haritaları en önemli kazanımlarımız olacaktır. 21 Mart 2014'den buyana faaliyetlerine devam eden Bölgesel Kalkınmada Güçbirliği Platformu, Gaziantep,KahramanmaraşŞanlıurfaAntakyaAdıyamanKilis ve Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası başkanları, genel sekreterleri ve bölgedeki kalkınma ajansları genel sekreterlerinin katılımıyla bugün 11'inci buluşmasını Kahramanmaraş'ta gerçekleştirmektedir. Ancak bu toplantımızı, 15 Temmuz Cuma gecesi Türkiye Cumhuriyeti'ne ve millet iradesine FETÖ terör örgütü üyesi hainlerce yapılan darbe girişiminden dolayı ortak bir basın açıklaması yaparak kapatmak istiyoruz.""Darbe girişimi Türkiye Cumhuriyeti'nin kalbine saplanmış bir hançerdir"

7 bölge odası adına Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Eyüp Bartık, ortak deklarasyonu okudu. Bartık şunları kaydetti: 

"Türkiye Cumhuriyeti, 15 Temmuz gecesi büyük bir saldırı ile karşı karşıya kalmıştır. Milli irade ve demokrasimize karşı FETÖ terör örgütü tarafından planlanan hain darbe girişimi, tarihimize yeni bir kara leke olarak maalesef geçmiş bulunmaktadır. Halkımızın temsil edildiği, en yüce kurum olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne, halkın büyük desteği ile iş başına gelen Cumhurbaşkanımıza ve Hükümetimize yönelik bu kanlı girişim, Türkiye Cumhuriyeti'nin kalbine saplanmış bir hançerdir. Çok şükür ki, Kurtuluş Savaşı'nda, Türkü-Kürdü Alevisi-Sünnisi, Lazı-Çerkezi ile bağımsızlık mücadelesi vererek destanlar yazan yüce Türk milleti, hain darbe girişiminin ilk anlarından itibaren sabahın ilk ışıklarına kadar, cansiperane savunma ile milli iradeye ve demokratik kurumlarına sahip çıkmıştır. Yaşlısıyla genciyle, kadınıyla çocuğuyla, siyasi düşüncesi ne olursa olsun herkesin; tankların önüne canını siper ettiği, adeta milli mücadele ruhunu yeniden yükselten milletimiz her türlü övgüyü fazlasıyla hak etmiştir. Kahraman polisimiz, Türk halkının güvenine ne kadar layık olduğunu bir kez daha ve çok güçlü bir şekilde göstermiştir.

Kamuoyunu an be an bilgilendirmek için silah altında dahi yayınlarını durdurmayan, ekranlarını karartmayan medya kuruluşlarımız adeta şahlanmış bir küheylan edasıyla milletin ve basın sektörünün namusuna halel gelmesine izin vermemiştir."

İstisnasız tüm siyasi partilerin, darbenin karşısında dimdik durarak meşru hükümetin ve demokratik kurumların yanında yer almalarının, milli mesele söz konusu olduğunda her türlü siyasi düşünceden arınarak tek yürek olmalarının bugünlerde en büyük ihtiyaç duyulan tabloyu oluşturduğunu ifade eden Bartık şöyle devam etti: 

"Parlamentoya olan inancımızı ve güvenimizi pekiştirmiştir. Türkiye Cumhuriyeti'nin, halkın oyu ve yüksek desteği ile seçilmiş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu büyük saldırı karşısında, yine büyük bir lider olduğunu kanıtlamış, Türkiye'ye milli duruş ruhunu bir kez daha aşılamıştır. Bu itibarla, bir kez daha başta Sn. Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Hükümetimize, siyasi partilerimize, polisimize, vatanseverliğinden ödün vermemiş Türk Silahlı Kuvvetlerine, medya kuruluşlarımıza teşekkür ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti büyük bir devlettir ve ne içeriden ne de dışarıdan hiçbir güç onu yıkamayacak, Türkiye Cumhuriyeti ilelebet var olacaktır. Bizler, milletin iradesi ile seçilmiş hükümete ve demokrasiye sonuna kadar destek vermeye; iş dünyasını temsil eden kurumlar olarak demokrasi nöbetlerine halkımızla birlikte devam edeceğiz. Bizler, bu vatanın gerçek sahipleri, Türkiye Cumhuriyeti'ne ve milli iradeye zarar verilmesine asla müsaade etmeyeceğimizi, millet iradesinin üzerinde hiçbir güç tanımadığımızı kamuoyuna arz ediyoruz. Asker kılıklı FETÖ terör örgütü mensuplarınca planlanan darbe girişimine karşı, milli iradeye ve halkın oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanımız ve Hükümetimize verdiğimiz desteği yüksek bir sesle ve bölgesel bir katılımla bugün tekrar ediyoruz. Kahraman ordumuzun ve vatansever askerlerimizin de hiçbir şekilde yıpratılmaması gerektiğine inanıyor, şerefli Türk Silahlı Kuvvetlerini bu FETÖ'cü canilerden ayrı tutuyor, milletimizin namusuna halel getirmeyeceklerine olan inancımızı önemle vurgulamak istiyoruz. Milli egemenliğimize ve bütünlüğümüze saldıran vatan hainlerinden hukuk çerçevesinde, yüce Türk adaleti önünde hesap sorulmasını istiyoruz. Bizler, iş dünyasının temsilcileri olarak, ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına hizmet etmeye; yatırım, üretim, istihdam ve ihracata var gücümüzle devam ediyoruz. Olağanüstü olayların yaşandığı bu süreçte hükümetimizin aldığı OHAL kararı normalleşmenin hızlandırılması açısından olumlu bir adımdır. Bir daha böyle bir bela ile yüzleşmek zorunda kalmamak ümidi ile ülkemize geçmiş olsun, milletimizin başı sağ olsun. Demokrasi şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır ve gazilerimize acil şifa diliyoruz." 

Haberin etiketleri:

KMTSO DARBE AÇIKLAMA


Haber okunma sayısı: 1711

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

kadina-siddete-hayir-imza-kampanyasi

KADINA ŞİDDETE HAYIR İMZA KAMPANYASI

07 Mayıs 2021 Cuma 23:12
ali-babacanartik-yeter

ALİ BABACAN:ARTIK YETER

12 Aralık 2020 Cumartesi 00:29
kmaras-demokrasi-nobetinde

K.MARAŞ DEMOKRASİ NÖBETİNDE

21 Temmuz 2016 Perşembe 03:18
zabun-darbeyi-lanetledi

ZABUN DARBEYİ LANETLEDİ

22 Temmuz 2016 Cuma 02:49
demokrasi-nobetine-devam

DEMOKRASİ NÖBETİNE DEVAM

22 Temmuz 2016 Cuma 02:42
ak-parti-teskilati-ksude

AK PARTİ TEŞKİLATI KSÜ'DE

10 Aralık 2014 Çarşamba 21:05

ÜLKE GÜNDEMİ & DÜNYA

DADAĞLI'DA SEL KÖPRÜYÜ YIKTI

Dün geceden itibaren etkili olan sağanak yağmur, ilimiz merkez Onikişubat ilçesine bağlı Dadağlı Mahallesi'nde

FUARA KATILACAK YAYINEVLERİ

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından 12 -21 Aralık 2014 tarihleri arasında düzenlencek olan 1. Kitap

SONER SARIKABADAYI 27 ARALIK'TA K.MARAŞ'TA

Türk Pop Müziği’nin son yıllardaki en popüler isimlerinden Soner Sarıkabadayı, Şanlıurfa ve

BAŞKAN MAHÇİÇEK'TEN REKTÖR DEVECİYE HAYIRLI OLSUN

  Onikişubat İlçe Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Rektör Prof. Dr. Durmuş Deveci’yi makamında ziyaret

KAFSAD'DAN BAŞKAN OKAY'A ZİYARET

Kahramanmaraş Fotoğraf Sanatçıları Derneği (KAFSAD) Başkanı Gürhan Turan ve Yönetim Kurulu üyeleri

BİR YILDA ASFALT VE PARKE TAMAMLANACAK

Sahaya inen ve 14 bölgede aralıksız devam eden kilit parke ve asfalt çalışmalarını ekibiyle birlikte yerinde

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

K.MARAŞ - HAVA DURUMU

K.MARAS