11 Mayıs 2021 Salı

KİLİT PARKEDE REKORA KOŞUYOR

kilit-parkede-rekora-kosuyor

Onikişubat Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, 4 aylık sürede yaklaşık bir milyon metrekarelik, kilit parke ve bordür döşeyerek ulaşım hizmetleri noktasında erişilmesi zor bir rekor kırdı.   Kahramanmaraş Merkez Onikişubat Belediyesi, ilçeye bağlı 128 mahallede ulaşım hizmetlerini tüm hızıyla sürdürüyor. Deneyimli Başkan Hanefi Mahçiçek’in koordinesinde yürütülen çalışmalarda, kilit parke ve bordür döşenmesi hizmetlerinde cumhuriyet tarihinin rekoruna ulaştı.
08 Aralık 2014 Pazartesi 09:09

 Onikişubat Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, 4 aylık sürede yaklaşık bir milyon metrekarelik, kilit parke ve bordür döşeyerek ulaşım hizmetleri noktasında erişilmesi zor bir rekor kırdı. 
  Kahramanmaraş Merkez Onikişubat Belediyesi, ilçeye bağlı 128 mahallede ulaşım hizmetlerini tüm hızıyla sürdürüyor. Deneyimli Başkan Hanefi Mahçiçek’in koordinesinde yürütülen çalışmalarda, kilit parke ve bordür döşenmesi hizmetlerinde cumhuriyet tarihinin rekoruna ulaştı. 
  Geride kalan yaklaşık 4 aylık süre içerisinde yürütülen birinci ve ikinci etap çalışmalarda, ilçe merkezinde bulunan 47 mahallede 350 bin metrekare, belde ve köyden mahalleye dönüştürülen 81 yerleşim yerinde ise 570 bin metrekare kilit parke ve bordür döşenmesi işlemi tamamlandı. 
  İhale sürecinin başladığı 18 Ağustos 2014 tarihinden bu yana 1 milyon 342 bin metrekare ihale gerçekleştiren Onikişubat Belediyesi, bu ihalelerde yüzde 70‘lik bir gerçekleştirme sağlayarak toplam 920 bin metrekare yol yaptı. 
  Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, verdikleri sözleri bir bir yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Hizmet anlamında bakir konumda bulunan çok sayıda belde ve köyden dönüşen mahallenin ulaşım eksikliklerini 3 ay içerisinde tamamladıklarını kaydeden Mahçiçek, şöyle konuştu: 
  “Göreve başladığımız ilk andan itibaren planlı ve programlı bir şekilde çalışmalarımızı sürdürdük. İlk yılda belde ve mahallelerimizden dönüşen yerlerimizin ulaşım sorununu kesin bir çözüme kavuşturmak istedik ve çok şükür bu noktada büyük aşama kaydettik. Gerçekten ekiplerimiz ibadet yaparcasına çalışarak, hizmet bekleyen bu yerlerin yollarını neredeyse tamamlama aşamasına geldiler. İlk hedefimiz olan ulaşım probleminin çözüme kavuşturulmasının ardından daha farklı hizmetlerle hem merkezdeki hem de kırsal kesimdeki vatandaşlarımızın hizmetine koşmaya devam edeceğiz. Ben emeği geçen tüm personelimi kutluyor, bu çalışmalarda bize moral ve güç veren vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” 
  - İŞTE ONİKİŞUBAT’IN GURUR TABLOSU 
  Fen İşleri Müdürlüğü’nden alınan verilere göre, 20 bin metrekare üzerinde kilit parke ve bordür döşenen yerleşim yerleri şöyle: 
  Haydarbey Mahallesi 45 bin metrekare, Kale Mahallesi 28 bin metrekare, Ilıca Mahallesi 35 bin metrekare, Fatmalı Mahallesi 38 bin metrekare, Önsen Mahallesi 70 bin metrekare, Saçaklızade Mahallesi 30 bin metrekare, Tavşantepe Mahallesi 30 bin metrekare, Tekir Mahallesi 45 bin metrekare, Döngele Mahallesi 20 bin metrekare, Kümperli Mahallesi 20 bin metrekare, Şahinkayası Mahallesi 20 bin metrekare, Altınova Mahallesi 26 bin metrekare, Kürtül Mahallesi 40 bin metrekare 
  Öte yandan, ihaleye çıkılan tüm yerlerdeki çalışmaların 15 Ocak 2015 tarihine kadar tamamlanması hedefleniyor. 

Haberin etiketleri:

KİLİT PARKE


Haber okunma sayısı: 1817

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

kadina-siddete-hayir-imza-kampanyasi

KADINA ŞİDDETE HAYIR İMZA KAMPANYASI

07 Mayıs 2021 Cuma 23:12
ali-babacanartik-yeter

ALİ BABACAN:ARTIK YETER

12 Aralık 2020 Cumartesi 00:29
kmaras-demokrasi-nobetinde

K.MARAŞ DEMOKRASİ NÖBETİNDE

21 Temmuz 2016 Perşembe 03:18
zabun-darbeyi-lanetledi

ZABUN DARBEYİ LANETLEDİ

22 Temmuz 2016 Cuma 02:49
demokrasi-nobetine-devam

DEMOKRASİ NÖBETİNE DEVAM

22 Temmuz 2016 Cuma 02:42
ak-parti-teskilati-ksude

AK PARTİ TEŞKİLATI KSÜ'DE

10 Aralık 2014 Çarşamba 21:05

ÜLKE GÜNDEMİ & DÜNYA

DADAĞLI'DA SEL KÖPRÜYÜ YIKTI

Dün geceden itibaren etkili olan sağanak yağmur, ilimiz merkez Onikişubat ilçesine bağlı Dadağlı Mahallesi'nde

FUARA KATILACAK YAYINEVLERİ

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından 12 -21 Aralık 2014 tarihleri arasında düzenlencek olan 1. Kitap

SONER SARIKABADAYI 27 ARALIK'TA K.MARAŞ'TA

Türk Pop Müziği’nin son yıllardaki en popüler isimlerinden Soner Sarıkabadayı, Şanlıurfa ve

BAŞKAN MAHÇİÇEK'TEN REKTÖR DEVECİYE HAYIRLI OLSUN

  Onikişubat İlçe Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Rektör Prof. Dr. Durmuş Deveci’yi makamında ziyaret

KAFSAD'DAN BAŞKAN OKAY'A ZİYARET

Kahramanmaraş Fotoğraf Sanatçıları Derneği (KAFSAD) Başkanı Gürhan Turan ve Yönetim Kurulu üyeleri

BİR YILDA ASFALT VE PARKE TAMAMLANACAK

Sahaya inen ve 14 bölgede aralıksız devam eden kilit parke ve asfalt çalışmalarını ekibiyle birlikte yerinde

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

K.MARAŞ - HAVA DURUMU

K.MARAS