19 Mayıs 2019 Pazar

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİS TOPLANTISINDA ALINAN KARARLAR

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclisi gündeminde bulunan maddeleri görüşmek üzere 11 Haziran 2014 tarihinde toplandı.
12 Haziran 2014 Perşembe 07:02

 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ 11 HAZİRAN’DA TOPLANDI

 

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclisi gündeminde bulunan maddeleri görüşmek üzere 11 Haziran 2014 tarihinde toplandı.Büyükşehir Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda saat 14.00 Büyükşehir Belediye Meclisi Başkanvekili Cemal Tanrıverdi Başkanlığında toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi eski tutanak özetinin görüşülmesi ile oylanarak başladı.

Gündem maddelerine geçilmeden önce Büyükşehir Belediye Meclisi Başkanvekili Cemal Tanırverdi, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde iki atama yapıldığına dikkat çekerek atamalara ilişkin Genel Sekretervekili Av. Kadri Erol’dan bilgi verilmesini istedi.Kürsüye gelen Kahramanmaraş Büyükşehir Genel Sekretervekili Av. Kadir Erol, kısaca kendisini tanıttı.Daha sonra kürsüye gelen Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Mehmet Fetih Yanardağ kendisini tanıttı.Atamalara ilişkin tanıtım konuşmalarının ardından gündem dışı gelen maddeler sırası ile okunarak gündeme alındı ve gündem maddelerine geçildi.

Gündemin 1. Maddesinde Danışmana ödenecek ücretin belirlenmesi teklifi görüşülerek oybirliği ile kabul edildi.
Gündemin 2. Maddesinde Boş kadro iptali teklifi görüşülerek kabul edildi.
Gündemin 3. Maddesinde Norm kadro ilke ve standartları çerçevesinde oluşturulan Daire Başkanı ve Şube Müdürü kadrolarının ihdası maddesinde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekretervekili Av. Kadir Erol, konu ile ilgili olarak Meclis üyelerine bilgi verdi ve oylamaya geçilerek madde oybirliği ile kabul edildi.
Gündemin 4. Maddesinde Yeniden düzenlenen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Teşkilat Şeması ile şemadaki birimlerin kurulmasının görüşülmesi maddesinde ilgili birimler sırasıyla okunarak meclis üyelerine bilgi verildi ve oylanarak oybirliği ile kabul edildi.
Gündemin 5. Maddesinde “Tarihi Konakların Tanıtımı ve Destek Hizmetleri Hizmet Alımı işi” nin yıllara sari yapılmasının görüşülmesi oybirliği ile kabul edildi.
Gündemin 6. Maddesinde Sulama arazözünün Pazarcık Belediye Başkanlığına hibe olarak verilmesi talebinin görüşülmesi oybirliği ile kabul edildi.
Gündemin 7. Maddesinde Sulama arazözünün Türkoğlu Belediye Başkanlığına hibe olarak verilmesi

talebinin görüşülmesi oybirliği ile kabul edildi.
Gündemin 8. Maddesinde Sulama arazözünün Çağlayancerit Belediye Başkanlığına hibe olarak verilmesi talebinin görüşülmesi oybirliği ile kabul edildi.
Gündemin 9. Maddesinde Teminat mektubu limitinin yükseltilmesi için, Büyükşehir Belediye Başkanına yetki verilmesi teklifinin görüşülmesi oybirliği ile kabul edidi.
Gündemin 10. Maddesinde “Kütüphane Hizmetleri Yaptırılması Hizmet Alımı işi” nin yıllara sari yapılmasının görüşülmesi oybirliği ile kabul edildi.
Gündemin 11. Maddesinde “Sosyal Tesislerin İşletilmesi, Destek Hizmetleri Hizmet Alımı işi” nin yıllara sari yapılmasının görüşülmesi oybirliği ile kabul edildi.
Gündem dışı gelen 12. Maddede Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şubesi Müdürlüğünün "Basım, Yayım, Haberleşme Hizmetlerinin Yaptırılması, Destek Hizmetleri Alımı İşinin" yıllara yaygın 16 ay olarak yapılması hakkındaki teklifi oybirliği ile kabul edildi.
Gündem dışı gelen 13. Maddede Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Fen İşleri Müdürlüğünün; Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanları içerisinde alt yapı yatırımlarında bulunan kurum, kuruluş ve tüzel kişilerle sözleşme yapmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanına yetki verilmesi hakkındaki yazısı oybirliği ile kabul edildi.
Gündem dışı gelen 14. Maddede İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı Emlak ve İstimlak Şubesi Müdürlüğünün; Yargı ve hakem heyeti kararı doğrultusunda, Şeyh Adil Mahallesi 2255 ada 2-3-5-6-910-11 ve 12 numaralı parsellere arsa bedeli ödenmesi ve Maliye Hazinesi adına devri hakkındaki yazısı oybirliği ile kabul edildi.
Gündem dışı gelen 15. Maddede Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Fen İşleri Şubesi Müdürlüğünce üretilen malzemelerin satışına ait fiyat teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.
Gündem dışı gelen 16. Maddede İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı Planlama Şube Müdürlüğünün; Türkoğlu Belediye Meclisi tarafından alınan imar planı tadilatı kararları hakkındaki yazısı İmar Komisyonuna havale edildi.
Gündem dışı gelen 17. Maddede İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının; İmar planlarına ilişkin ücretler konusundaki yazısı Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.
Gündem dışı gelen 18. Maddede İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı Planlama Şube Müdürlüğünün; Onikişubat Belediye Meclisi tarafından alınan imar planı tadilatı kararları hakkındaki yazısı İmar Komisyonuna havale edildi.
Gündem dışı gelen 19. Maddede İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının; Afşin Belediye Başkanlığının Gerger Mahallesinde İlave ve Revizyon Nazım İmar Planı talebi hakkındaki yazısı İmar Komisyonuna havale edildi.
Gündem dışı gelen 20. Maddede Nurhak Belediyesinin sulama arazözünün tekrar Nurhak Belediye Başkanlığına iadesi teklifi Büyükşehir Belediye Başkanlığına havale edildi.
Gündem dışı gelen 21. Maddede meclis katılamayan üyelerin izinli sayılmasına ilişkin gelen teklif oybirliği ile kabul edildi.Bir sonraki meclis toplantısının 9 Temmuz 2014 Çarşamba günü saat 14.00’te yapılmasına karar verilerek Meclis sona erdirildi.

Haberin etiketleri:

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, MARAŞ


Haber okunma sayısı: 797

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

kmaras-demokrasi-nobetinde

K.MARAŞ DEMOKRASİ NÖBETİNDE

21 Temmuz 2016 Perşembe 03:18
zabun-darbeyi-lanetledi

ZABUN DARBEYİ LANETLEDİ

22 Temmuz 2016 Cuma 02:49
demokrasi-nobetine-devam

DEMOKRASİ NÖBETİNE DEVAM

22 Temmuz 2016 Cuma 02:42
ak-parti-teskilati-ksude

AK PARTİ TEŞKİLATI KSÜ'DE

10 Aralık 2014 Çarşamba 21:05
mahciceke-basbakandan-plaket

MAHÇİÇEK'E BAŞBAKAN'DAN PLAKET

10 Aralık 2014 Çarşamba 20:56
kilit-parkede-rekora-kosuyor

KİLİT PARKEDE REKORA KOŞUYOR

08 Aralık 2014 Pazartesi 09:09

ÜLKE GÜNDEMİ & DÜNYA

DADAĞLI'DA SEL KÖPRÜYÜ YIKTI

Dün geceden itibaren etkili olan sağanak yağmur, ilimiz merkez Onikişubat ilçesine bağlı Dadağlı Mahallesi'nde

FUARA KATILACAK YAYINEVLERİ

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından 12 -21 Aralık 2014 tarihleri arasında düzenlencek olan 1. Kitap

SONER SARIKABADAYI 27 ARALIK'TA K.MARAŞ'TA

Türk Pop Müziği’nin son yıllardaki en popüler isimlerinden Soner Sarıkabadayı, Şanlıurfa ve

BAŞKAN MAHÇİÇEK'TEN REKTÖR DEVECİYE HAYIRLI OLSUN

  Onikişubat İlçe Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Rektör Prof. Dr. Durmuş Deveci’yi makamında ziyaret

KAFSAD'DAN BAŞKAN OKAY'A ZİYARET

Kahramanmaraş Fotoğraf Sanatçıları Derneği (KAFSAD) Başkanı Gürhan Turan ve Yönetim Kurulu üyeleri

BİR YILDA ASFALT VE PARKE TAMAMLANACAK

Sahaya inen ve 14 bölgede aralıksız devam eden kilit parke ve asfalt çalışmalarını ekibiyle birlikte yerinde

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

K.MARAŞ - HAVA DURUMU

K.MARAS